Koncert kolęd w naszej parafii

W niedzielę, 3 stycznia, w parafii św. Stanisława w Szczercu odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego pod przewodnictwem Włodzimierza Ekerta oraz nowoutworzonego dziecięcego chóru naszej parafii pod przewodnictwem Mariana Gwozdeckiego.

Koncert ten poprzedziła Msza Święta w obecności pani konsul generalnej Elizy Dzwonkiewicz oraz delegacji z Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Jaworowie na czele z panią prezes Zofia Michniewicz. Podczas przywitania dostojnych gości ksiądz proboszcz zaznaczył –„Cieszę się, że Pani konsul przyjęła nasze zaproszenie i odwiedziła naszą parafię. Za jedenaście lat mojej misji w Szczercu jest to pierwsza wizyta konsula tak wysokiej rangi, co jest dla nas szczególnym zaszczytem”.  

Słowa uznania dla pani konsul wyrazili też parafianie: – „W imieniu parafii chcę podziękować Pani konsul za stałe wsparcie. Dziękuję za pomoc rzeczową i materialną naszym emerytom, pomoc przy organizacji Mikołajków oraz wsparcie naszej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej. Liczymy na dalszą współpracę” – zaznaczył parafianin Włodzimierz Pepryk.

Pani konsul podziękowała za zaproszenie i wspólny udział nabożeństwie oraz koncercie. Czcigodne księże proboszczu, drodzy parafianie, ja wielokrotnie przejeżdżałam koło kościoła w Szczercu jadąc do innych miejscowości i marzyłam, aby być tutaj na mszy świętej i bardzo się cieszę, że wydarzyła się taka okazja a szczególnie, cieszy mnie to, że ten kościół i ta parafia jest taka żywa. Jeśli wszyscy uczestniczą we mszy świętej, jeśli ten śpiew jest z serca, że aż drżą ściany, to jest właśnie to, co powinno być w kościele, to wszystko na chwałę Pana” – powiedziała pani konsul.

Koncert rozpoczęli dzieci z naszej parafii, śpiewając oraz grając na instrumentach muzycznych kilka znanych kolęd.

Lulajże Jezuniu” – Dziecięcy chór parafialny

A wczoraj z wieczora” – Dziecięcy chór parafialny

Wyjątkową świąteczną atmosferę nadał chór parafialny, który w towarzystwie muzyków z szczerzeckiej szkoły muzycznej zaśpiewał kilka mniej znanych utworów.

Bracia, patrzcie jeno” – Chór parafialny

Cicha noc” – Chór parafialny

 

W żłobie leży” – Chór parafialny

Gore gwiazda Jezusowi” – Chór parafialny

Hej kolęda, kolęda” – wspólne kolędowanie

Po koncercie ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich parafian oraz gości na poczęstunek organizowany na terenie placu plebanijnego. Przy słodkich pączkach i ciepłych napojach parafianie kolędowali, wysławiając nowonarodzonego Chrystusa.