Świętych Młodzianków Męczenników w naszym kościele.

28 grudnia o godz. 17.00 w naszym kościele odbyła się msza święta ku czci Świętych Młodzianków Męczenników. Każde obecne dziecko na mszy świętej otrzymało od księdza proboszcza indywidualne błogosławieństwo. W trakcie mszy odbyło się także podsumowanie tegorocznych Rorat i nagrodzenie dzieci, które systematycznie uczęszczali w tych liturgiach.
W imieniu naszej Parafii serdecznie dziękujemy p. Apolonii Lulek — pełnomocnika Rektora ds. Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamiennej Górze oraz uczestnikom akcji „Halicz na Kresach 2021” za ufundowanie upominków dla naszych najmłodszych parafian.

Święto Świętych Młodzianków Męczenników jest dedykowane Rzezi Niewiniątek dokonanej na rozkaz namiestnika Galilei Heroda w Betlejem (Mat 2, 16 BT). Młodziankowie – dzieci – oddając za Boga życie otrzymali chrzest krwi i zasłużyli u Boga na podwójną aureolę: dziewictwa i męczeństwa. Kolekta mówi, że Młodziankowie obwieścili chwałę Bożą nie słowem, lecz śmiercią.