Odpust w naszej parafii

Uroczystą liturgie z okazji odpustu parafialnego poprowadził kapelan mediów katolickich w Archidiecezji Lwowskiej wraz z proboszczem parafii ks. Aleksandrem Biszką i przybyłymi księżmi z parafii dekanatu Gródeckiego.
W kazaniu ks. Aleksander przypomniał sylwetkę św. Stanisława Biskupa i Męczennika zwracając uwagę ważność prawdy, która może kosztować ludzkiego życia, jak to miało miejsce w przypadku św. Stanisława, ale taka miłość otwiera nam bramy Nieba:

– Ile mamy miłość do prawdy jak św. Stanisław? Jesteśmy skłonni opowiadać plotki lub powtarzać wszelkiego rodzaju bzdury, ale nie mamy odwagi wyznawać prawdę. Nawet teraz, w czasie wojny, słyszymy na przykład, że nieważne, jakim językiem mówimy, najważniejsze, że wszyscy mają się dobrze, że my mamy się dobrze. Taką opinię podsuwa nam szatan, ojciec kłamstwa, ale jest różnica, a patron dzisiejszego dnia i naszej parafii dał temu świadectwo swoim życiem i potwierdził to swoim męczeństwem. (…) Św. Stanisław w swoim czasie stał się znakiem sprzeciwy, był prześladowany i stracił życie, ale do końca pozostał wierny Prawdzie i choć po ludzku przegrał, odniósł zwycięstwo w oczach Boga i zaświadczył, że miłość do prawdy otwiera bramy Nieba.

wideo: (https://www.rkc.lviv.ua)

Po Mszy Świętej nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta procesja wokół kościoła. Wdzięczni za możliwość odwiedzania świątyni, wyznania wiary i uczestnictwa w sakramentach wierni odśpiewali uroczysty hymn „Ciebie Boże wysławiamy”.