Festyn Parafialny w Szczercu

W dniu 12 maja w Szczercu odbył Festyn Parafialny organizowany przez wiernych parafii Św. Stanisława. Parafialne święto rozpoczęło się ze Mszy Świętej w intencji Parafii.
Część artystyczna miała miejsce od godz. 15.30. Gospodarz Festynu ks. Aleksander Biszko ze sceny przywitał parafian, szczerczan oraz przybyłych gości.
Czteroosobowym składem do Szczerca przybyła delegacja z partnerskiego miasta Jelcz-Laskowice na czele z p. Markiem Starczewskim, który wręczył na ręce księdza-proboszcza dary (sprzęt dźwiękowy z akcesoriami), delegacja z Jelcz-Laskowic obdarowała też artykułami szkolnymi Polską Szkołę Sobotnio-Niedzielną im. Stanisława Maczka oraz ukraińską szkołę podstawową w Szczercu. Pan Marek Starczewski uchonorował ks. porboszca mianem „Człowieka Roku Biskupic”. Na uroczystość w Szczercu przybył konsul Tomasz Piątek wraz z żoną i dziećmi. Pan konsul wysoko ocenił przygotowanie imprezy oraz podkreślił jej znaczenie dla promowania polskiej kultury w obwodzie lwowskim. Z lekkim opóźnieniem na koncert przy kościele Św. Stanisława przybył mer Miasta Szczerzec- Oleg Wasyłyszyn. W imieniu miasta pan Mer przywitał wszystkich gości oraz podziękował parafianom za świetnie przygotowaną imprezę. Wśród gości festynu można było zauważyć przedstawicieli Lwowskiej Strefy Młodzieży na czele z prezesem Eugeniuszem Wołoszynem.
Prowadzące koncertu Marian Gwozdecki i Andrzej Bazyliw przekazali pierwszą część koncertu najmłodszym – uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Szczercu. Dla wielu młodych wykonawców występ na scenie przed obfitą publicznością był debiutowym. Prowadzące tej części programu Edward Zajączkowski oraz Wiktoria Peptyk zachęcali widzów oklaskami wesprzeć młodych artystów. Zespół „Stokrotka” składający się z najmłodszej grupy dzieci w wieku 3-6 lat zatańczył piękny taniec. W programie tej części koncertu były zadeklamowane wiersze M. Konopnickiej oraz zatańczono tańce „Walc” i „Krakowiak”. Prowadzące koncertu podzelowali młodym uczestnikom oraz p. Wiktorii Leśnej, Annie Manżule i Swietłanie Diakun za przygotowanie ich podopiecznych.
Kolejność na scenie przyjął zespół „Lwowska Fala”. Lwowiacy zabawiali publiczność lwowskimi pieśniami oraz piosenkami biesiadowymi. Solista zespołu p. Edward Sosulski zachęcał publiczność do żywej zabawy i tańcu.

W tym czasie na wszystkich gości czekał poczęstunek „do koloru do wyboru”: grill, różnorodne napoje, pop corn, słodka wata, ciasto, lizaki, urozmaicały parafialne święto. Nie zabrakło też atrakcji sporortowo-wyczynowych. Swoje umiejętności w strzelectwie zapraszało zademonstrować stoisko ze strzelbą w tarcze. Dla najlepszych oczekiwały różnorodne nagrody. Dla najmłodszych festynowiczów było przewidziane stoisko z trampoliną oaz zabawami sportowymi. Dla tej najmłodszej publiczności odbyły się też, gry i zabawy na scenie prowadzone przez p. Mariana Gozdeckiego. Ciekawy program zaprezentował teatralny zespół artystyczny „AS” z Mościsk. Aktorzy teatru pokazali kilka scen biblijnych.
Cześć finałową koncertu przeprowadzili Zirka Kołos i SHLAGERBAND. Pięknie wykonane znane światowe hity przykuły uwagę całej publiczności bawiącej na festynie. Pod oklaski i głośne brawa widzów finalny zespół długo nie mógł zejść ze sceny. Na zakończeniu koncertu gospodarz ks. Aleksander Biszko podziękował wszystkim organizatorom, sponsorom oraz gościom festynu za piękną zabawę i zaprosił na przyszłoroczny kolejny festyn parafialny.