Uroczysty Odpust Parafialny w Szczecu

Uroczystość w kościele Św. Stanisława rozpoczęła się z Wystawienia Najświeższego Sakramentu i Adoracji dookoła kościoła.
Na uroczystą Mszę Św. do Szczerca przybył bp Leon Mały, który przewodniczył we Mszy Świętej oraz kapłani z gródeckiego dziekanatu, na czele z dziekanem ks. Markiem Niedzwiedzkim i duchowieństwo Kościoła greckokatolickiego ze swoimi wiernymi.

W swoim kazaniu bp Leon wezwał wiernych, aby jako ich patrona św. Stanisław wyznawali swoją wiarę:

„Św. Stanisław Biskup i Męczennik uczy nas, że wiara to jest życie, a nie filozofia, to nie wymyślona nauka. Dusza ludzka jest jak owca, jej życie zależy od Dobrego Pasterza, owce nie mogą się bronić, nie mają kłów ani pazurów, czekają, aż Dobry Pasterz im pomoże. Chrześcijanie to owce, które nie są chronione, ale ufają Pasterzowi.
Święty Stanisław Biskup i Męczennik przeszedł i złamał łańcuchy zła, świadczył o prawdzie przed królem Bolesławem. To była próba, w którym Bóg objawił swoją moc. Oddał życie męczeństwu, przyjął to zło, nie walczył, a więc pokonał grzech …
Św. Stanisław uczy nas, że wiara to poddanie się próbie naszego życia czy grzech nie zapanuje nad nam. Czy udamy się za Dobrym Pasterzem, który wzmocni nas na drodze do Nieba”.